X
تبلیغات
رایتل
شنبه 4 دی‌ماه سال 1389

عرض خسته نباشید به همکاران بودجه

همکاران عزیز خسته نباشید  

اگر خسته شده اید به چند راهکار در رفع خستگی روزانه توجه فرمائید

رفع خستگی بعد از یک روز کاری سخت

چند دقیقه‌ای است که از یک روز کاری سخت و طاقت‌فرسا به منزل رسیده‌اید و آنقدر در عضلات خود احساس خستگی می‌کنید که تا به حال آن را تجربه نکرده بودید.

البته این روز‌ها دیگر این احساس به یک روز و دو روز خلاصه نمی‌شود و شاید در طول هفته این خستگی مفرط از کار روزانه همراه شما باشد.

نگران این موضوع نباشید. ما به شما چند حرکت ساده را آموزش می‌دهیم تا در مدت کوتاهی، خستگی کار روزانه را از تن به در ببرید.

حرکات ورزشی

حرکت اول:

یکی از نکات جالب در این تمرین ورزشی، نیاز نداشتن نسبت به گرم کردن بدن است. شما می‌توانید در هر حالتی تمرین را شروع کنید. مطابق شکل یک، ابتدا دراز بکشید. پاها را تا آنجا که در شکل نشان داده شده بالا بیاورید. سعی کنید در جلسات ابتدایی خیلی به خودتان فشار نیاورید. این حرکت را 15 مرتبه و در یک ست (مرحله) اجرا کنید.

 

حرکت دوم: 

مطابق شکل دوم قرار بگیرید و سعی کنیدخود را به عقب بکشید، تا جایی که به عضلات کمر فشار زیادی وارد نشود. این حرکت به میزان بسیار زیادی، خستگی عضلات کمر را برطرف می‌کند. 10 مرتبه و در یک ست این حرکت را انجام دهید.

حرکت سوم:

مطابق شکل قرار بگیرید. سپس تا جایی‌که قدرت دارید، بدن خود را مطابق شکل بالا بیاورید. انجام این حرکت کمی مشکل است، لذا خود را در جلسات ابتدایی خسته نکنید. این حرکت را 10 مرتبه و در یک ست اجرا کنید.

 

حرکت چهارم:

حرکت بسیار منحصر به فردی در برطرف کردن خستگی روزانه عضلات به خصوص عضلات کمر است. مطابق شکل به روی شکم دراز بکشید و حرکت را اجرا کنید. تا حد امکان آن را 15 مرتبه و در 3 ست انجام دهید.

آرش تاج - جام جم

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد